Hilmi BİLGİN
Sivas Belediye Başkanı
Detaylar için tıklayınız
Haberler » ÖZBELSAN YENİ İDARİ BİNA VE TESİSLERİ HİZMETE AÇILDI…
1979 yılında kurulan şirketimiz 40. Yılında kendi hizmet binasına kavuştu.

40 yıldır kirada olan şirketimiz bugün; Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Sami Aydın, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, kurum müdürleri, daire amirleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla açılışını gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde ilk olarak Özbelsan AŞ Genel Müdürü Şaban Kaya söz aldı. Kaya yapılan yeni tesisler hakkında bilgi vererek; "Şirket yerleşkesi için 5084 nolu teşvik yasasından faydalanarak 176 dönüm arazi tahsisi yapıldı. Daha sonra beton santralimiz şehir içerisindeydi hemen buraya getirdik. Akabinde İller Bankası'ndan kredi kullanarak Beton Yapı Elemanları ve Kent Mobilyaları Fabrikası'nı kurduk. Bu tarih Özbelsan'ın 25. kuruluş yıldönümüne nasip oldu. Şuanda yeni yaptığımız bu bina 10.000 metre kapalı alana sahip. 3000 metresi idari bina, 7000 metresi de tesislerden oluşuyor. Tüm Özbelsan birimlerini buraya topladık. Tek çatı altında burası devam edecek. Sivas'ta kurumlar vergisi sıralamasında ilk 10'a girdik. Bu da sayın başkanımızın çizmiş olduğu yoldan gitmemizle, bize verdiği güvenle oldu. Bundan dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

Özbelsan'ın bir başarı hikâyesini barındırdığına işaret eden AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu ise; "Belediyemiz bünyesinde kurulan bugüne kadar çok büyük işler yapan Özbelsan şirketimiz şimdi ise kendi hizmet binasının yapımını gerçekleştirdi. Şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda eksiklikleri gideren, teknolojiyi en üst düzeyde kullanan Özbelsan şirketimiz bundan sonra yeni binasında hizmet verecek. Daha önce birçok örnek çalışmaya imza atan şirketimiz çevre düzenlemeleri, konut yapımları gibi pek çok alanda da faaliyet göstererek Sivasımıza ve hemşehrilerimize güzel ve modern şekilde hizmet vermektedir. Yeni hizmet binasının yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Ardından konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, "Özbelsan şirketimiz gerçekten çok önemli süreçlerden geçti. Hamdolsun bugün itibariyle gerek istihdam noktasında, gerek üretim noktasında en büyük en önemli şirketlerinden bir tanesi. Özbelsan öyle bir değer ki, eğer bu iyi yönetilemez veya yanlış yönetilirse hem kendisini hem belediyeyi batırır. Ama iyi yönetildiği zaman sürekli büyür kendini de kurtarır, belediyeyi de kurtarır, Sivas'a da büyük değer katar demiştim. Şükürler olsun ki Özbelsan'ın sürekli büyüdüğünü görmekten, Sivas'a değer kattığını görmekten, belediye hizmetlerinde daha ekonomik daha kaliteli hizmet yapması noktasında büyük katkılarının olduğunu belirtmek isterim." ifadelerini kullandı.

"Biz Özbelsan'ı belediyenin bütün işlerinde rekabet ortamı oluşturmak maliyetlerimizi daha aşağı çekebilmek adına çok verimli bir şekilde kullandık." diyen Aydın sözlerini şöyle sürdürdü; "400 konutluk inşaatı dar gelirliler için planlamıştık ortalama 80.000 TL daire başı fiyatı olan inşaatı bir yılda tamamladık ve hak sahiplerine teslim ettik. Özbelsan belediyemizin birçok projelerinde Sivas’ımıza hizmet etti, katkılar sundu. Sadece belediyenin işleri değil Sivas'ta, hatta Sivas dışında da birçok projelerde yer aldı. Başarılı bir şekilde o projeleri sonuçlandırdı. Özellikle kent mobilyaları ve beton yapı elemanları fabrikası Özbelsan bünyesinde kurduk. Bu belediyemiz açısından çok önemli bir stratejik bir projeydi. Emin olun yaptığımız yollarda parklarda eğer bu kadar çok iş yapmışsak burada bu fabrikanın çok büyük etkisi oldu katkısı oldu. Biz 24 saat bu fabrikayı vardiyalı şekilde çalıştırdık. Bakımdan bu yapılan eserler kim tarafından yapılmış olursa olsun bu şehrin bir değeridir bu kurumların sizlerin bir değeridir. Elbette uzun yıllar Sivasımıza hizmet edecektir. Ülke ekonomimize şehir ekonomimize belediye ekonomimize katkı sunacaktır."

Son olarak konuşan Vali Salih Ayhan; "Özbelsan'ın güzel bir başarı hikâyesi var bundan dolayı takdir ediyorum. Bizde inşallah yakında Osman Seçilmiş Parkının karşısında Makine İkmal Müdürlüğümüzü taşıyacağız. Bu bölge biraz daha canlı olmuş olacak. Tabi şehrin içerisinden bu tür kurumların çıkması çok önemli hem şehri rahatlatıyor, hem de şehrin büyümesine katkı sağlıyor. Ben hizmetlerinizden dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Salih Ayhan Özbelsan Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Çoban'a, Belediye Başkanı Sami Aydın ise Özbelsan Genel Müdürü Şaban Kaya'ya teşekkür plaketi takdim etti.

Edilen dua ile birlikte il protokolü yeni tesislerin açılış kurdelesini keserek şirketin yerleşkesini inceledi.
01.JPG 01A.JPG 03.JPG 03A.JPG 03B.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 06A.JPG 06B.JPG 6C.JPG 07.JPG 7A.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG 19.JPG 20.JPG 25.JPG 26.JPG 27.JPG
Özbelsan A.Ş. Genel Müdürlüğü
Şeyh Şamil Mahallesi Göktürk Caddesi No:30 Merkez/SİVAS
Tel : +90346 211 3451 - 52 - 53 - Fax : 0346 211 3411 - 211 3449
Tüm Hakları Saklıdır © 2015   Powered by .NET