Hilmi BİLGİN
Sivas Belediye Başkanı
Detaylar için tıklayınız
Haberler » BAŞKANIMIZ BİLGİN: “NE SÖZ VERDİYSEK YAPACAĞIZ”…

Belediyemiz bünyesinde çalışan Özbelsan şirketi ile Hizmet İş Sendikası arasında ilk defa‘Toplu İş Sözleşmesi’ imzalandı.


http://ozbelsan.com.tr/images/haberler/Tis_Haber_1.jpg


Cumhuriyet Üniversitesi 4 Eylül Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin Öz, HAK-İŞ Sivas İl Başkanı Nihat Şimşek, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, Özbelsan Genel Müdürü Ahmet Kuzu, Başkan Yardımcıları ve çok sayıda işçi katıldı.


http://ozbelsan.com.tr/images/haberler/Tis_Haber_2.jpg


Toplantıda ilk olarak söz alan Özbelsan AŞ Genel Müdürü Ahmet Kuzu, “Özbelsan’da çalışan arkadaşlarımızı tek tek arayarak hangi konuda ne sorun sıkıntı var ise tespit ettik ve buna göre bir çalışma yaptık. Tüm Özbelsan personellerimizin personel olmaktan gurur duyacağı bir düzeye geldiğimize inanıyorum. Bu çalışmalar başta olmak üzere her konuda bizlere destek veren Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e teşekkür ediyorum.” dedi.

HAK-İŞ Sivas İl Başkanı Nihat Şimşek, sözleşmenin hayırlı olması dileğinde bulunarak, sözleşmenin imzalanmasında emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.http://ozbelsan.com.tr/images/haberler/Tis_Haber_3.jpg


ÖZBELSAN İŞÇİLERİMİZE KONUT YAPACAĞIZ
Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Yapamayacağımız hiçbir işin sözünü vermedik altında kalacağımız sadece seçim dönemi kulağa hoş gelecek popülist anlayışlı olmadık ve bunu da yaklaşık 11 ayda yönetim anlayışımızla ve bugün yapacağımız toplu iş sözleşmesiyle birlikte sizin de göreceğinize inanıyoruz.”dedi.

“Özbelsan personellerimizin bizlerde mesai talebi olmuştu bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diyen Başkanımız Bilgin, “Yine bu dönemde sendika ziyaretinde işçi, arkadaşların ev talebi vardı. Bu konuda da çalışmalara başladık, Milli Emlak’tan arsa konusunda talebimizi ilettik,önümüzdeki birkaç ay içerisinde arsa sorununu çözerek, gerekli adımları atarak bu dönem verdiğimiz sözü yerine getireceğiz.” dedi.


http://ozbelsan.com.tr/images/haberler/Tis_Haber_4.jpg


Başkanımız Bilgin, “Temel amacımız işçilerimizin kendini güvende hissettiği; iyi ki Sivas Belediyesi’nde çalışıyorum, iyi ki Özbelsan da çalışıyorum diyebileceği bir sözleşmeyi imzalamak bunu da başardık. Özbelsan işçileri arasındaki gelir adaletsizliğini gidererek sosyal yardımlarda ciddi iyileştirmeler yapıldı.Ayrıca yine bir ilke imza atılarak işçinin çalıştığı birim ve görevine göre de ek pirim uygulaması getirildi.” şeklinde konuştu.http://ozbelsan.com.tr/images/haberler/Tis_Haber_5.jpg


AZ KONUŞACAK ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
Başkanımız Bilgin, “Biz seçim öncesi sözlerimizi tutmak için elimizden geleni yapıyoruz. 350 bin hemşehrimize 2 bin 500 kişilik bir aile ile hizmet ediyoruz. Eğer Sivaslılar belediye başarılı diyorsa, bu durum emekçilerin sayesinde olmuştur. Yola çıktığımız zaman sevdamız Sivas dedik az konuşacak çok çalışacağız dedik bu memleketin bu şehrin laf üstüne laf koyanlara değil taş üstüne taş koyanlara ihtiyacına olduğunu söyledik. Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan liderliğinde bu ülkenin bu şehri daha güçlü kılmak yarınlarımıza daha iyi bakmak için çalışacağız.” dedi.

Başkanımız Bilgin’in ardından işçiler adına Ahmet Gül söz alarak böyle bir toplu sözleşmeye imza atan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin başta olmak üzere tüm ekibine teşekkür etti.http://ozbelsan.com.tr/images/haberler/Tis_Haber_6.jpg

 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ise, ÖZBELSAN’da imzalanan toplu iş sözleşmesinin önümüzdeki dönemde yapılacak sözleşmelere örnek teşkil edeceğini söyleyerek“ÖZBELSAN’da arzu ettiğimiz bir sözleşmeyi masada gerçekleştirmek için çok çaba sarf ettik. Bu sözleşme önümüzdeki dönemde yapılacak sözleşmelerin nasıl yapılacağını işaret etmektedir. Belediyenin kaynakları arttıkça ÖZBELSAN çalışanlarının kazanımları daha da artacak.  Önümüzdeki yıllarda belediyenin tüm hizmetleri ÖZBELSAN üzerinden yürüyecek” dedi.

“Bugün yapılan toplu sözleşme Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’in insana ve emeğe bakışının somut örneğidir.” diyen Genel Başkan Arslan, “Belediye Başkanımız ve ekibinin ortaya koyduğu performans inancın, azmin, kararlılığın ve samimiyetin ürünüdür.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi imzalandı.


http://ozbelsan.com.tr/images/haberler/Tis_Haber_7.jpg

Özbelsan A.Ş. Genel Müdürlüğü
Şeyh Şamil Mahallesi Göktürk Caddesi No:30 Merkez/SİVAS
Tel : +90346 211 3451 - 52 - 53 - Fax : 0346 211 3411 - 211 3449
Tüm Hakları Saklıdır © 2015   Powered by .NET